Category: Classical

 1. Garn Reply
  Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. Osmani ka thënë se ka gatishmëri nga të dy partitë për të .
 2. Dosar Reply
  Ngjarja ngjan si një histori e vërtetë filmash triller. Vrasësi i hyn në “zemër” viktimës, ndajnë bashkë momente të bukura gëzimi, krijon besim e më pas e vret pabesisht për t`i grabitur kursimet e të birit.
 3. Ditaur Reply
  Nov 01,  · [This album is almost a re-issue of the SLP, but with one track on side B replaced with the hit Eviva España, and the title of the album changed. Also, the sleeve photo has been changed to the same one as on the UK album Eviva España /5(5).
 4. Dikazahn Reply
  "Dua t’ju bëj me dije se emri im është Andja dhe jam 24 vjeçe. Isha në vit të dytë në fakultet. Atë vit, ndër të tjerë, më jepte mësim një pedagog i ri në moshë.
 5. Tojashura Reply
  translations, 9 transliterations, thanks received, 22 translation requests fulfilled for 7 members, added idioms, explained idioms, left comments.
 6. Kazirr Reply
  Ish-Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili ka udhëhequr sulmet e NATO-s gjatë luftës në Kosovë, ka thënë se Presidenti rus, Vladimir Putin, po dëshiron ta rikthejë Bashkimin Sovjetik. Clark ka shtuar se duhet të kujtohen gëzimet e atyre momenteve kur ka rënë Muri i Berlinit në vitin , në mënyrë që të ruhen vlerat demokratike.
 7. Duk Reply
  Dec 21,  · Redaktorja e Shtëpisë Botuese "ERIK" znj. Rrezarta Merja ka marrë në intervistë shkrimtarin e shquar të letrave shqipe z. Moikom Zeqo rreth librit më të fundit të tij, të botuar në Shtëpinë Botuese "Erik" me titull "Tri rrëfenjat e shekullit XV". Kjo intervistë është botuar në shtypin e ditës të gazetës DITA. Pyetje: .
 8. Kigalkis Reply
  Lajm i trishtë në 'VOA'/ Është arritur marrëveshja, Thaçi ka firmosur ndarje territoresh , 16/11/
 9. Brajar Reply
  E shikoja veten ne pasqyre, syt me ishin nxir nga narkotiket, naten ne anderr me erdhi Mami! - Hay. Si te gjith njerzt qe e kan nga ni histori per te treguar dhe un - Hay. Si .